Om oss

Styrelse och revisorer

Rolen Namn E-post Mobilnummer
Ordförande Glenn Evans glenn.evans@coor.com +46 (0)766 36 41 84
Vice ordförande Roger Nordh roger.nordh@gmail.com +46(0) 760-157 422
Ledamot Iiris Seppele iirisseppele@gmail.com +46(0)70 826 1620
Ledamot Lännart Nilsson lannart.nilsson@yourhostingothenburg.com +46(0)705 14 90 12
Ledamot Yahya Can canyahya@hotmail.com +46 (0)739 80 98 61
Ledamot Lena Edman lena_edman@hotmail.com +46 (0)705 18 43 10
Ledamot Ulla Rydqvist ulla@intervisitscandinavia.com +46 (0)703 78 72 08
Ledamot Christina Johansson christina@fortunafab.se +46(0)73 340 58 02
Ledamot Karin Maugeri karin.maugeri@gmail.com +46(0) 722-17 58 30
Revisor Eva Johansson evajoha55@yahoo.se +46 (0)702 32 47 58
Revisor Gunnel Venmark venmark@hotmail.com +46 (0)708 56 75 71
Revisorsuppleant Margareta Björklund margareta.bjorklund@guideevent.se +46 (0)702 28 17 03

Samarbetspartners

www.goteborg.com

Göteborg & Co har till uppgift att marknadsföra och medverka i utvecklingen av Göteborg som turist-, mötes- och evenemangsstad. Bolaget ägs gemensamt av kommunen, Göteborgsregionen och näringslivet.

 

www.guidesofsweden.com

Sveguide, Sveriges Guideförbund, organiserar och marknadsför auktoriserade guider i guideföreningar i Sverige. Våra medlemmar som är nationellt auktoriserade turistguider har legitimationskort med SveGuide logotyp, foto och giltighetstid.

www.nordicguides.org

IGC, Inter-Nordic Guide Club, verkar för internordiskt samarbete mellan föreningar för turistguider från de nordiska länderna.